Elektromagnetický ventil Hunter PGV-100MM-B-DC

Kód: 31228/625
€34,20
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
4.6.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

Elektromagnetický ventil Hunter PGV-101MM-B 9V DC s 1" vonkajším závitom sa používa na prerušenie zavlažovacieho systému a prevádzku zavlažovacích zón, na ktorom je možné regulovať prietok vody. Dá sa ovládať s batériovou riadiacou jednotkou.

Elektromagnetický ventil je jedným z najdôležitejších prvkov automatického zavlažovacieho systému. Boli vyvinuté na rozdelenie zavlažovacieho systému a prevádzku zavlažovacích zón. Pri používaní elektroventilov je nevyhnutné do systému nainštalovať filter. Ak sa do elektroventilu dostane špina, môže to spôsobiť vážne poškodenie ventilov, poškodenie membrány, úplné zatvorenie ventilu a plytvanie vody.

   

Elektromagnetické ventily Hunter PGV sú vyrobené z vysokej kvality PVC, ktoré ľahko vydržia tlak až do 10 bar. Vďaka tuhej membráne, ktorá je nesená pružinou, nedochádza k poškodeniu konštrukcie ani pri vysokom tlaku vody. Z dôvodu spoľahlivosti sú vybavené samostatným filtrom a extrémne odolným solenoidom. Je ho možné dostať s regulátorom prietoku, bez regulátora prietoku, vo veľkosti 1", 6/4" a 2", so solenoidom 24 V alebo 9 V. Elektroventily Hunter PGV sú vybavené malou preplachovacou skrutkou a dajú sa manuálne spustiť otočeným solenoidu o 1/4 otáčky. Ventily potrebujú na prevádzku najmenej 1,5 baru. To je tlak, pri ktorom sa membrána úplne uzatvára a bráni ďalšiemu toku vody v tomto štádiu. Elektromagnetické ventily PGV sú pomalé uzatváracie ventily, ktoré pri zatvorení zabránia kladivovému efektu, aby nedošlo k poškodeniu systému.

   

Hunter PGV-101MMB-DC s 1" vonkajším závitom je 9 V elektromagnetický ventil s pomalým uzatváraním, na ktorom je možné regulovať prietok vody. Bol vyvinutý na zavlažovanie rodinných domov a malých parkov, kde nie je k dispozícii sieťové pripojenie (systém riadený batériovým ovládačom). Ak tlak v našom systéme prekročí optimálny prevádzkový tlak trysiek, odporúčame použiť elektroventil s regulátorom prietoku. S regulátorom prietoku sa dá znížiť prierez prúdu a následne znížiť tlak tak, aby sa tlak mohol nastaviť na optimálnu hodnotu. Fungujú dobre aj pri extrémne nízkom prietoku vody.

   
   

 

PARAMETRE
? Veľkosť: 1”
? Externé a interné manuálne odvzdušnenie umožňuje rýchlu a ľahkú aktiváciu priamo na ventile
? Utesnenie membrány s dvojitou obrubou pre špičkový výkon bez priesakov
? Voliteľne: Cievky s jednosmerným napájaním umožňujú použiť riadiace jednotky napájané z batérií
? Uchytené skrutky veka zaistia bezproblémovú údržbu ventilu
? Podpora nízkeho prietoku umožňuje použitie výrobkov určených na mikro zavlažovanie
? Zapuzdrená cievka s uchyteným piestom pre bezproblémový servis
? Teplotná odolnosť: 66 °C
S ovládaním prietoku
Regulácia tlaku Accu-Sync
   
ELEKTRICKÉ ŠPECIFIKÁCIE
? Veľkosť: 1” - vonkajší závit
? Prietok: 0,7 až 150 l/min (0,05 až 9 m3/h)
? Odporúčaný tlak: 1,5 až 10 bar (150 až 1 000 kPa)
   
ŠPECIFIKÁCIE CIEVOK
? Napájanie: 9V DC
   
ROZMERY
? Výška: 13 cm
? Dĺžka: 11 cm
? Šírka: 6 cm

 

Princíp fungovania elekroventilu:

Aby elektroventily fungovali, je potrebný nepretržitý tlak vody. Ventily sú v základnom stave otvorené, zatvoria sa pod tlakom vody. V prevádzke sú ovládané solenoidom pomocou elektrického impulzu z ovládača. 24 V solenoid vyžaduje na ovládanie elektroventilov sieťový ovládač. Ventily s 9 V DC solenoidmi boli vyvinuté pre batériové riadiace jednotky. Elektroventil sa uzavrie, keď voda preteká cez otvor bránice do priestoru membrány, kde sa vytvára vnútorný tlak. V membránovom priestore voda vyvíja tlak na membránu na väčšej ploche, čo spôsobuje, že membrána je v uzavretej polohe, čím bráni prietoku vody do systému. Keď solenoid dostane signál z ovládača, železné jadro solenoidu sa stiahne, čím sa uvoľní obtok, čím sa uvoľní tlak v membránovom priestore. Membrána potom stúpa so zvyšujúcim sa tlakom závlahovej vody a voda bude voľne prúdiť so systému.

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Závlahové systémy
Hmotnosť: 0.4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: