Automatická závlaha na plochu 10x10 m

Kód: AUTOZAVLAHA1/3176
€215
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
24.7.2024

Závlahový set s automatizáciou a dažďovým senzorom na plochu 10x10m. Môžete si naprogramovať kedy a ako dlho má polievať závlahový systém.

Detailné informácie

Podrobný popis

Automatické zavlažovanie trávnika, nastavené na pozemok 1 ár, 10x10 m, spotreba vody 1,3 m3, tlak 3 bar, 1 zóna

 

Vyvinuli sme hotové sady zariadení, ktoré vám umožnia lepšie pochopiť, aké prvky tvoria automatické zavlažovanie, princíp jeho činnosti a približné náklady na systém. Ak sady zariadení prezentované na našich webových stránkach nie sú vhodné pre konfiguráciu vášho trávnika, obráťte sa na našich špecialistov, pripravíme individuálnu pracovnú schému automatického zavlažovania podľa vášho výkresu.

Hotová súprava na automatické zavlažovanie trávnika je určená na zavlažovanie štvorcovej plochy trávnika s rozmermi od 6x6 do 10x10 m. Aby zariadenie fungovalo optimálne, je potrebné, aby pri prietoku vody 1,4 m3 metrov kubických za hodinu (23 liter/min) mohol prívod vody udržiavať pracovný tlak 3 bary. Súprava je dodávaná so schémou zavlažovania a schémami zapojenia pre lepšie vizuálne vnímanie prvkov systému.

Automatická súprava na zavlažovanie trávnika pozostáva z profesionálneho výkonného vybavenia Hunter (USA), tlakových tvaroviek Irritec (Taliansko) a potrubí slovenskej výroby. Táto súprava vám umožní ľahko zostaviť zavlažovací systém vlastnými rukami na vlastnom pozemku.

 

Schéma inštalácie automatickej závlahy:

Schéma zapojenia 10x10

 

 

Pokyny a popis súpravy:

S touto sadou vybavenia môžete nainštalovať 4 špičkové výsuvné postrekovače Hunter PGP, pripojiť ich k plastovému PE potrubiu s priemerom 25 mm a priviesť trasu potrubia k  elektromagnetickému ventilu nainštalovanému vo vzdialenosti 5 m od zavlažovanej plochy. Ventil môže byť umiestnený v studni, v technickej miestnosti alebo v špeciálnej ventilovej šachte. Všetky závitové spoje musia byť utesnené teflónovou páskou, ktorá je súčasťou súpravy (6-12 otáčok pre každý závit, ktorý sa má pripojiť). 

 

 

Schéma z boku

 

 

Z elektromagnetického ventilu je potrebné položiť dvojžilový vodič 2x0,75 mm k regulátoru zavlažovania, ktorý je možné inštalovať v interiéri. (Existujú aj regulátory pre vonkajšiu inštaláciu). Zavlažovací ovládací panel je programovateľný a vysiela príkaz k elektroventilu, aby sa v danom čase otvoril. V okamihu otvorenia ventilu vstupuje tlaková voda do potrubia, na ktorom sú umiestnené postrekovače, a zdvihne výsuvnú časť postrekovačov. Pri pustení vody sa postrekovač roztočí, rozprašuje vodu a zalieva jedným prúdom, pomaly sa otáča pomocou hydraulického hnacieho mechanizmu. Sektor otáčania zavlažovacieho prúdu je možné nastaviť v rozsahu 40 – 360?.

Sada obsahuje aj dažďový senzor Hunter Rain Click s rýchlou odozvou, ktorý musí byť pripojený k regulátoru zavlažovania a nainštalovaný na otvorenom priestranstve. Senzor zastaví plánované cykly zavlažovania po nahromadení 2 mm zrážok. Po daždi, keď sa senzor vysuší, zavlažovanie sa automaticky obnoví. 

Ovládací panel zavlažovania X-core 4i  umožňuje ovládať 4 samostatné vetvy postrekovačov (zón), vykonať až 4 štarty zavlažovania denne v trvaní do 4 hodín a ovládať zavlažovanie podľa dní. Toto je možné implementovať na každom z troch (A,B,C) nezávislých programov. Zavlažovací regulátor Hunter X-core 4i má energeticky nezávislú pamäť, naprogramované intervaly v prípade výpadku prúdu sa nestratia, avšak pri výpadku elektrického prúdu na uloženie aktuálneho dátumu a času treba použiť batériu.

Kábel a ventilová šachta nie sú súčasťou balenia.

V zimnom období je systém prefúkaný vzduchovým kompresorom, nie je potrebná žiadna ďalšia údržba.

Záručná doba na zariadenie je 2 roky

 

 

Zapojenie riadiacej jednotky:

Zapojenie riadiacej jednotky

 

 

 

 

Hunter PGP

 

 

Automatická súprava na zavlažovanie trávnika obsahuje:

 

Riadiaca jednotka Hunter XCore 401i E – interiérová 1x

Dažďový senzor Hunter RAIN-CLIK 1x

Elektromag. ventil PGV-101MM-B, s reg.prietoku, 1" Vo-Vo, 24V/AC 1x

IT Spojka holender. pre PE 25 x 1" 2x

Postrekovač PGP-ADJ, výsuv 10cm, uhol 40°-360°, sada 12 červ.trysiek 4x

Kľúč na nastavenie rotačných postrekovačov Hunter 1x

IT Koleno pre PE 20 x 3/4" 4x

IT Spojka pre PE 20 x 1/2" 2x

Dawn samonavrtávacia objímka 25mm x 1/2"F 2x

Spojka red. pre PE 25 x 20mm PN16 2x

T-kus pre PE 25mm PN16 1x

Hadica LDPE 20 – užitková voda 6 bar, na metráž 2m

Hadica LDPE 25 – užitková voda 6 bar, na metráž 35m

Teflónová páska 12 x 0,076 x 10 1x

3M vodotesný konektor IR (malý), do 30V 2x

  

  

Projekt závlahovej súpravy:

 

_vyrp11_3176Automaticke-sety-projekt-10x10

 

 

 

 NASTAVENIE ROTAČNÝCH POSTREKOVAČOV:

 

VÝMENA TRYSKY V ROTAČNOM POSTREKOVAČI PGP:

 

 Dodatočné parametre

Kategória: Závlahové balíky s automatizáciou
Hmotnosť: 10 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: