Senzor Vlhkosti pôdy

Kód: SENVLH/3196
€53
Vyprodáno
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

Senzory vlhkosti pôdy umožňujú riadiacej jednotke zistiť, koľko vlahy dostanú vaše rastliny. Vo webovej aplikácii Chytrého skleníku si potom na stupnici od 0 % do 100 % vyberáte ideálnu úroveň závlahy, ktorú má Chytrý skleník pre vaše rastliny zaistiť. Pri nedostatku vlahy riadiaca jednotka spustí závlahu pre daný zavlažovací okruh

Chytrý skleník vie v prípade samostatného ventilu ovládať jeden zavlažovací okruh. V prípade modulu s dvoma ventilmi vie zavlažovať dve nezávislé zavlažovacie okruhy. Túto možnosť ocenia najviac pestovatelia rastlín s rôznorodými nárokmi na závlahuSkleník môžeme týmto spôsobom rozdeliť do dvoch častí, kde každú z nich môžeme zavlažovať rôznym spôsobom.

Pokiaľ premýšľate na ekonomickejšej variante, Chytrý skleník sa dá prevádzkovať aj bez senzorov pôdnej vlhkosti. V tomto prípade prebieha zavlažovanie v pravidelných časových intervaloch. Vo webovej aplikácie si môžete vybrať, ako často sa má daný okruh zavlažovať a aká je požadovaná doba závlahy.

Senzory vlhkosti pôdy pomáhajú vytvoriť lepšie podmienky pre vaše rastliny a vyhnúť sa zbytočnému plytvaniu vodou. Behom horkých slnečných dní je vyparovanie vody v skleníku vysoké, behom oblačných dní zase nemusí byt závlaha vôbec nutná. Vďaka senzorom vlhkosti pôdy prebieha zavlažovanie vašich rastlín len v prípade, keď je to naozaj potrebné.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: