Kabelová rozdvojka

Kód: 3204
€32
Vyprodáno
Môžeme doručiť do:
25.7.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Slúži na zvýšenie základného počtu konektorov riadiacej jednotky
  • Umožňuje pripojiť doplňujúce senzory teploty a vlhkosti vzduchu, vlhkosti pôdy a otvárača okien
  • Vhodná najmä pre väčšie skleníky nad 15 m2

 

Popis

Káblová rozdvojka predstavuje veľmi užitočné príslušenstvo riadiacej jednotky Chytrého skleníka. S jej pomocou môžete ľahko rozdvojiť vybrané konektory riadiacej jednotky a pripojiť ďalšie periférie.

 

Teplota a vlhkosť vzduchu

 

Ľubovoľná riadiaca jednotka Sensorie umožňuje po aktualizácii SW pre rok 2023 pripojenie až 2 ks vonkajších a 2 ks vnútorných senzorov teploty a vlhkosti vzduchu. Vďaka tomu je možné najmä vo väčších skleníkoch nad 15 m2 merať presnejšie a zaistiť tým lepšie podmienky pre vaše rastliny. Hodnoty z dvojice senzorov sa vzájomne priemerujú, čím je možné čiastočne eliminovať skreslené meranie spôsobené napríklad pôsobením priameho slnečného svitu alebo nerovnomerným prúdením vzduchu v skleníku.

 

Vlhkosť pôdy

 

Využitím káblovej rozdvojky je možné k riadiacej jednotke pripojiť až 5 ks senzorov vlhkosti pôdy pre každý zo zavlažovacích okruhov. Pri väčších záhonoch je teda možné zmerať aktuálnu vlahu na viacerých miestach súčasne a vyhnúť sa tým výskytu suchých miest. Výsledná hodnota zo sady senzorov zodpovedá vlahe v najsuchšom mieste. Odporúčame používať približne 1 senzor na 10 m2 plochy záhona.

 

Otvárače okien

 

V prípade otvárania ľahkých okien moderných skleníkov je možné pri dodržaní maximálneho zaťaženia (600 N v súčte) rozdvojiť aj ľubovoľný konektor určený pre otvárač okien. S pomocou káblovej rozdvojky je teda možné otvárať až 2 okná v základnom stave, av prípade jej kombinácie s rozbočovačom pre viac okien až 8 okien. V skleníkoch odporúčame využívať približne 1 otvárač okien na každých 10 m2 plochy skleníka. Tento údaj však silne závisí od veľkosti okien vášho skleníka a od spôsobu cirkulácie vzduchu vo vnútri neho. V prípade záujmu vám radi pomôžeme s výberom pre váš skleník.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: