Hydroponický ohrev

Kód: SENHYDOHR/3223
€30
Vyprodáno
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Slúži na ohrievanie živného roztoku
  • Mimoriadne šetrný spôsob temperovania skleníka
  • Chráni rastliny pred nepriazňou počasia
  • Vysoko odolná konštrukcia z nerezovej ocele

 

Popis

Príliš nízka teplota môže mať negatívny vplyv na vývoj rastlín a v horšom prípade môže zapríčiniť ich úhyn. Kvalitné zateplenie skleníka je veľmi dobrý spôsob, ako predĺžiť jeho vegetačnú dobu, ale iba zateplenie nie je vždy dostačujúce. Živný roztok je pre rastliny nepostrádateľný zdroj vlahy a minerálnych látok. Veľmi dôležitú úlohu ale zohráva aj v zásobovaní teplom.

 

Aj v mrazivých zimných dňoch býva v zateplených skleníkoch počas slnečných dní príjemné teplo. Vzduch v skleníku ale príliš tepla neudrží, a aj napriek zatepleniu skleníka klesá teplota po západe slnka strmo dole. Oproti tomu, schopnosť vstrebávať a udržať teplo je pri vode jedna z najvyšších. Ako ale túto vlastnosť využíva hydroponický systém?

 

Počas dňa sa hydroponické ramená chovajú ako solárny panel zachytávajúci slnečné lúče. V noci takto akumulované teplo zahrieva rastliny. V praxi býva teplota živného roztoku nad ránom bežne o 6 ° C vyššia oproti vonkajšej teplote.

 

Pokiaľ slnečná energia nestačí, prichádza na rad hydroponický ohrievač živného roztoku. Zapájame ho do jednej zo zásuviek riadiacej jednotky, ktorá ho zapína v prípade nebezpečne nízkych teplôt. Teplo je hydroponickým čerpadlom dopravené priamo k rastlinám. Pretože je ohrev živného roztoku výrazne menej nákladný oproti ohrevu celého priestoru skleníka, jedná sa o mimoriadne šetrný spôsob temperovania skleníka. Pri spotrebe < 1 kWh za deň môžeme rozdiel oproti vonkajšej teplote zvýšiť na 10 °C. Tento údaj platí pre obľúbenú hydroponickú zostavu pre rodiny.

 

Spotreba (500 W)

Rýchlosť ohrevu (50 l roztoku o 10 °C/hod.)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: