Hydroponický modul

Kód: SENHYDMODUL/3222
€230
Vyprodáno
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Zaisťuje optimálne zloženie živného roztoku pre vaše rastliny
  • Ovláda rýchlosť prietoku vody hydroponickými ramenami
  • Šetrí elektrickou energiou a znižuje prevádzkové náklady hydropónie
  • Využíva unikátny algoritmus vyvinutý spoločnosťou Sensorie

 

Popis

Hydroponické pestovanie predstavuje veľmi čistý a efektívny spôsob, ako pestovať čerstvú a zdravú zeleninu bez používania zbytočnej chémie. Aby ste mohli pestovať hydroponicky, potrebujete iba rastlinky, roztok bohatý na živiny a pestovateľské médium, vďaka ktorému pohodlne uchytíte rastlinku v košíčku. Živný roztok prechádza hydroponickými ramenami a roznáša rastlinkám všetko nevyhnutné na ich správny vývoj.

 

Hydroponické pestovanie je niekedy verejnosti prezentované ako raketová veda a mnoho pestovateľov od neho odradí množstvo informácií, ktoré sa musia na začiatok naučiť. A aj keď sa v tejto problematike aspoň trochu zorientuje, nastáva otázka, ako hydroponický systém správne postaviť a ako ho správne používať. Nešlo by to ale v dnešnej dobe trochu lepšie?

 

Hydroponický systém Šikovného skleníka je navrhnutý tak, aby túto úchvatnú technológiu sprístupnil naozaj pre každého. Základom všetkého je hydroponický modul ukrývajúci unikátny algoritmus vyvinutý spoločnosťou Sensorie. Tento algoritmus sa vie postarať o optimálne zloženie živného roztoku namiesto vás. S trochou zveličenia potom stačí vložiť semienko do hydroponického košíčka a vrátiť sa pre úrodu.

 

Ako presne hydroponický modul funguje? Pri živnom roztoku je potrebné ustrážiť správne množstvo živín (EC) a správnu kyslosť (pH). Súčasťou hydroponického modulu je dávkovač, pomocou ktorého vie Chytrý skleník dodávať potrebné látky vašim rastlinám vo chvíli, keď ich potrebujú. Vašou úlohou je raz za čas doplniť zásobník prevádzkových kvapalín podľa priloženého návodu.

 

Do konektora hydroponického modulu sa ďalej pripája čerpadlo s teplotným senzorom. Šikovný skleník upravuje rýchlosť prúdenia automaticky podľa potreby pestovaných rastlín. Zároveň úpravou rýchlosti znižuje spotrebu elektrickej energie, obvykle o 30 % v porovnaní so systémom bez regulácie. Predvolená rýchlosť prúdenia je nastaviteľná podľa veľkosti hydroponického systému.

 

Hydroponický systém Sensorie je kompletným riešením, ktoré si je možné objednať, nainštalovať do skleníka, a ihneď začať používať. Okrem hydroponického modulu sa skladá ešte z hydroponických ramien, ohrievača a vzduchovacej sady. Viac informácií k týmto produktom nájdete v ich popisoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: