Hydroponické vzduchovanie

Kód: 3220
€62
Vyprodáno

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Uľahčuje rastlinám dýchanie najmä v horúcich letných dňoch
  • Chráni živný roztok pred výskytom rias a znižuje jeho zanášanie
  • Predlžuje životnosť roztoku a znižuje tým spotrebu vody

 

Popis

Nielen nadzemnú časť rastlín, ale aj ich korene potrebujú na správny vývoj dostatok kyslíka. Horúce letné počasie so sebou nesie aj zvýšené teploty živného roztoku. Čím väčšia je teplota živného roztoku, tým menej rozpusteného kyslíka dokáže uchovať. Nedostatočný vývoj koreňov rastlín sa potom negatívne prejavuje na ich úrode. Nedostatočne prekysličená voda je potom skvelým miestom na vývoj parazitných organizmov, ako sú určité druhy rias alebo baktérií.

 

Vzduchovacia sada je preto veľmi dôležitou súčasťou hydroponického systému. Skladá sa zo vzduchovacieho motora, silikónovej hadičky a vzduchovacieho kameňa. Vzduchovací motor nasáva okolitý vzduch a čerpá ho silikónovou hadičkou do vzduchovacieho kameňa. Vzduchovací kameň je ponorený v zásobníku živného roztoku, kde do neho vzduch preniká formou drobných bubliniek. Súčasťou balenia sú nasledujúce položky:

 

Vzduchovací motorček (600 l/h)

Silikónová hadička (1 m)

Vzduchovací kameň (100 mm)

 

 

Vzduchovacia sada sa pripája do jednej zo zásuviek riadiacej jednotky Šikovného skleníka. Riadiaca jednotka potom v závislosti na okolitých podmienkach spúšťa vzduchovací motorček vo chvíli, keď je prevzdušnenie živného roztoku nedostatočné. Vďaka tomu šetrí nielen jeho životnosť, ale aj elektrickú energiu potrebnú na jeho prevádzku.

 

Napájanie (230 V AC)

Spotreba (10 W)

Prietok vzduchu (600 litrov za hodinu)

Stupeň krytia (IP X4)

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: