Hydroponické rameno

Kód: SENRAM/3219
€70
Vyprodáno
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Kompletné hydroponické rameno vrátane tvaroviek na jednoduché zostavenie
  • Súčasťou dodávky je sada na uchytenie k stenám skleníka
  • Nastaviteľná výška hladiny živného roztoku
  • Stačí si zvoliť iba počet ramien a ich dĺžku

 

Popis


Výber vhodného hydroponického systému nemusí byť jednoduchý. Akú šírku potrubia mám použiť? Ako do neho vyvŕtať otvory as akými rozostupmi? Aké tvarovky budem potrebovať, aby mi niečo neschádzalo? A ako hydroponický systém uchytiť do skleníka? Všetky tieto otázky sme vyriešili za vás a zostavili kompletný balíček hydroponického ramena na pestovanie nielen v skleníku.

Základom hydroponického ramena Sensorie je pestovateľský tunel s priemerom 75 mm. Tento priemer je vhodný pre doplnkové pestovanie drobných plodín (šaláty, reďkovky, kaleráby, bylinky), ale hodí sa aj pre obľúbené druhy plodovej zeleniny (paradajky, uhorky, papriky). Priemer otvorov pre hydroponické košíčky je 45 mm a vzdialenosť ich stredov je 15 cm. Tieto rozostupy sa hodia na drobné plodiny, v prípade potreby je možné ponechať niektoré z otvorov prázdne.

Hydroponické rameno je dostupné v dĺžkach od 150 centimetrov až do 6 metrov. Súčasťou dodávky je dvojskrutková objímka zakončená závitom pre skrutku M10, pomocou ktorej ju možno podľa preferencie pripevniť k stenám skleníka alebo ku konštrukcii v tvare A. V praxi je teda možné na 1 m2 plochy skleníka pestovať až 50 rastlín.

Súčasťou dodávky sú aj tvarovky ukončujúce hydroponické rameno prechodom na hadičník ¾”. Pomocou ¾” hadice je možné následne jednotlivé ramená spájať vo väčší celok. Na zachovanie optimálneho prietoku živného roztoku odporúčame voliť vždy párny počet hydroponických ramien. Živný roztok teda samospádne prúdi vždy jedným ramenom smerom od zásobníka a druhým ramenom späť. Tvarovky umožňujú manuálne nastavenie výšky hladiny v hydroponickom ramene v rozsahu od 20 mm do 55 mm.

 

Jeden kus hydroponického ramena tvorí jedno potrubie (vrátane otvorov) s ukončovacími tvarovkami a svorkami na uchytenie k stene. Minimálna dĺžka potrubia je 150 cm a celková dĺžka je po týchto krokoch voliteľná. Najkratšie rameno stojí 70€ vrátane DPH a každé predĺženie (teoreticky neobmedzený počet) o ďalších 150 cm stojí ďalších 40€ vrátane DPH.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: