Balíček Hydro

Kód: SENHYDRO/3198
€1 185
Objednané
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

Hydroponické pestovanie aj pre úplného začiatočníka.

 

  • Český produkt
  • Vzdialené sledovanie 
  • Štatistika prevádzkových nákladov
  • Prednastavený zimný/letný režim
  • Ochrana pred výskytom chorôb
  • Elektrické otváranie okna
  • Temperovanie skleníka
  • Úprava živného roztoku
  • Vzduchovanie

Popis

Balíček Hydro prináša úchvatne čistú a efektívnu technológiu hydroponického pestovania aj pre úplného začiatočníka. Múdra výbava v tomto balíčku vie ovládať ventiláciu, ohrev aj zloženie živného roztoku a vytvára tým optimálne podmienky pre rast rastlín. Vaše hydroponické bylinky, šaláty, jahody alebo napríklad paradajky vďaka tomu porastú doslova ako z vody a odmenia vás svojou bohatou chuťou. Poďme si teraz prejsť jednotlivé súčasti balíčka detailnejšie.

 

Základom balíčka Hydro je riadiaca jednotka spoločne s niekoľkými senzormi. Riadiaca jednotka sa ovláda cez intuitívnu webovú aplikáciu, do ktorej sa dostanete odkiaľkoľvek na svete. Zvolíte si tu optimálne podmienky pre vaše rastliny a Šikovný skleník už sa o zvyšok postará sám. Na vás potom zostáva zber úrody a príležitostné doplnenie prevádzkových kvapalín.

 

Hydroponický systém Šikovného skleníka je navrhnutý tak, aby túto úchvatnú technológiu sprístupnil naozaj pre každého. Hydroponický modul ukrýva unikátny algoritmus vyvinutý spoločnosťou Sensorie. Tento algoritmus sa vie postarať o optimálne zloženie živného roztoku namiesto vás. S trochou zveličenia potom stačí vložiť semienko do hydroponického košíčka a vrátiť sa pre úrodu.

 

Príliš nízka teplota môže mať negatívny vplyv na vývoj rastlín a v horšom prípade môže zapríčiniť ich úhyn. Hydroponický ohrev zapájame do jednej zo zásuviek riadiacej jednotky, ktorá ho zapína v prípade nebezpečne nízkych teplôt. Teplo je hydroponickým čerpadlom dopravené priamo k rastlinám. Pretože je ohrev živného roztoku výrazne menej nákladný oproti ohrevu celého priestoru skleníka, jedná sa o mimoriadne šetrný spôsob temperovania skleníka.

 

Nielen nadzemná časť rastlín, ale aj ich korene potrebujú na správny vývoj dostatok kyslíka. Vzduchovacia sada je preto veľmi dôležitou súčasťou hydroponického systému. Skladá sa zo vzduchovacieho motora, silikónovej hadičky a vzduchovacieho kameňa. Vzduchovací motor nasáva okolitý vzduch a čerpá ho silikónovou hadičkou do vzduchovacieho kameňa. Vzduchovací kameň je ponorený v zásobníku živného roztoku, kde do neho vzduch preniká formou drobných bubliniek.

 

Okrem úpravy živného roztoku je potrebné strážiť aj podmienky v skleníku samotnom. Pomocou elektrického otvárania okna sa ovláda nielen teplota, ale aj vlhkosť vzduchu. Výrazne teda znižuje riziko výskytu plesní a prehriatia rastlín počas horúcich letných dní. Ešte lepšie výsledky dosiahnete najmä vo väčších skleníkoch pripojením ventilátora, ktorý zaistí dostatočnú cirkuláciu vzduchu v každom ročnom období.

 

Súčasťou balíčka Hydro nie sú vlastné hydroponické ramená na umiestnenie košíčkov s pestovanými rastlinami. Hydroponické ramená si možno zaistiť svojpomocne, alebo dokúpiť na našom e-shope.

?

Dodatočné parametre

Kategória: Chytrý skleník SENSORIE
Hmotnosť: 17 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: