Elektromagnetický ventil PGV-101MM-B vonkajší závit 1"

Kód: HUN-PGV101MMB
€14,83
Skladom
Môžeme doručiť do:
30.9.2022

Elektromagnetický ventil Hunter PGV-101MM-B s vonkajším závitom 1" a reguláciou prietoku. Elektroventil púšťa a zatvára prietok vody prostredníctvom riadiacej jednotky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Podrobný popis

Na rozdiel od Elektroventilu PGV-100MM-B vieme nastaviť aj prietok vody. Totiž, koľko litrov za minútu chceme pustiť do danej vetvy. Ideálny je na kvapkovú závlahu. Treba však dbať na to aby sme neznížili prietok pod minimálny prietok čerpadla. Čerpadlo by sa mohlo prehrievať, čo nie je úplne ideálny stav pre dlhodobé použitie. Tiež ho môžete použiť na okruhy so sprejovými postrekovačmi. Vieme s ním presne nastaviť požadovaný tlak pri určitom prietoku tak, aby nám trysky nevytvárali hmlu. Ideálny tlak je 2,1 Bar. Tri takomto tlaku sú veľkosti kvapiek rozprašovanej vody naj ideálnejšie. Sú odolnejšie voči vetru. Alebo môžeme použiť telo postrekovače s reguláciou tlaku na 2,1Bar. Samozrejme pri veľkom počte postrekovačov je ekonomickejšie keď si vyberete prvú možnosť.

Elektromagnetický ventil slúži na púšťanie vody do závlahového systému. Na hlavný prívod od zdroja vody treba nainštalovať filter, aby sa do elektroventilu nedostali žiadne nečistoty. Ak sa to predsa stane, elektroventil nebude schopný uzavrieť vodu, alebo voda bude presiakať cez neho. To spôsobí že čerpadlo bude v častých intervaloch spínať, a môže sa poškodiť. Alebo vám bude unikať voda z vodovodu bez toho aby ste si to všimli.

Elektroventili sa umiesňujú do ventilovej šachty. Zapájajú sa s holandrovími fitingami aby sa dali ľahko vymeniť. Na zapojenie používame polietilénové potrubie. Na prívode HDPE 10 Bar-ové a do rozvodov za elektroventilom LDPE 6 Bar-ové.

 Riadia sa pomocou riadiacich jednotiek ktoré môžu byť interiérové alebo exteriérové. Riadiaca jednotka dáva 24V striedavý prúd do cievky elektroventilu. Na impulz sa v cievke otvorí elektromagnet a začne prúdiť voda cez elektoventil. Po zrušení impulzu sa okruh automaticky uzavrie. Tam kde nemáme elektrinu, môžme použiť aj 9V cievky. V tom prípade potrebujeme batériové riadiace jednotky.

 

KĽÚČOVÉ VÝHODY
• Manuálne odvzdušnenie umožňuje rýchlu a ľahkú aktiváciu priamo na ventile
• Utesnenie membrány s dvojitou prírubou pre špičkový výkon bez priesakov
• Prichytené skrutky eliminujú riziko straty dielov pri demontáži
• Univerzálne skrutky sú kompatibilné so štandardným skrutkovačom, krížovým skrutkovačom, ako aj maticovým skrutkovačom
• Zapuzdrená cievka s uchyteným piestom pri každom ventile Hunter poskytuje bezproblémový servis
• Riadenie prietoku maximalizuje efektivitu a predlžuje životnosť systému

Dodatočné parametre

Kategória: Závlahové systémy
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.39 kg
Pripojovací závit:: 1“ vonkajší
Ovládanie prietoku:: áno
Cievka:: 24 V
Napätie:: striedavé
Prietok:: 0,05 – 9 m3/h; 0,7 – 150 l/min
Odporúčaný tlak:: 1,5 až 10 bar
Teplotná odolnosť:: 66°
Voliteľné príslušenstvo:: cievka 9V, regulátor tlaku Accu-Sync

PGV elektoventil

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

×